1 Mayıs 2013

Kız kardeşlerim, devinin.

Tam birkaç dakika önce modern zamanlarda kadının acı ve sıkıntılarının erkek tarafından neden ciddiye alınmayıp, hakir görüldüğüne ayıktım.
Süslü cümleler kurmıycam mesele çok basit: 1 hafta boyunca mızmızlık ve sinirle davranıyorsun ve simple işleyen erkek düşün tarzı bekliyor ve o akşam geliyor, sen ağlayıp bağırıyo, ortalığı yıkıyorsun ve adam diyor ki işte şimdi bir şeyler oluyor, acaba ne? Çünkü adamın işi battığında, karısı onu boynuzladığında anca bile demiycem belki bu kadar bile tepki vermiyor (tepki verip vermemenin normalliği ve doğruluğunu tartışmıyorum şu anda sadece erkeğe göre bakıyorum) ve sonra birkaç damla kanın ardından, yüzün gülüyor, ehee bi şey yokmuş yaa regl olacakmışım eheheee dediğinde de karşında gördüğün surat şu oluyor: :| Don bir bu muydu (uygun bir küfürle tamamlayın) ...
ve bir iki döngüden sonra sıkıntılarının algısı ciddiyetini yitirmeye başlıyor ve ondan sonra hiçbir şekilde kale alınmıyor.
yani kız kardeşlerim aklınızı başınıza alın ve eski düzenin kadınlığınızı hor gören bütün kodlarını artık bırakmaya gönüllü olun. hem siz mutlu olun hem ciddiye alının.
Ay döngünüzü kutsayın ve bi ara şunu okuyun: Tanrıçanın Harekete Geçirilmesi
Share/Bookmark

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder